Гурток "Робототехніка та автоматизація"

DSC 3325 1

Студентський науковий гурток «Робототехніка та автоматизація» – це добровільне об’єднання студентів КПІ ім. Ігоря Сікорського, яке створено для здійснення науково-технічної та організаційно-виховної роботи. Гурток входить до складу кафедри автоматизації та систем неруйнівного контролю КПІ ім. Ігоря Сікорського та використовує у своїй діяльності матеріально-технічну базу даного структурного підрозділу.

Метою створеннягуртка «Робототехніка та автоматизація» є підвищення якості підготовки та рівня технічної обізнаності бакалаврів та магістрів в рамках забезпечення єдності навчальної та науково-пізнавальної роботи студентів, формування культури дозвілля в студентському середовищі.

Заняття в гуртку проводяться у кожному весняному семестрі (причому як очно, так і онлайн). Для того, щоб записатись та дізнатись розклад проведення занять, пишіть нам на пошту This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Завдання Гуртка:

  • створення сприятливих умов для ефективної та науково-пізнавальної діяльності студентів;
  • сприяння виявленню найбільш здібних і талановитих, схильних до наукової роботи студентів;
  • систематизація набутих студентами теоретичних знань у галузі автоматизації, робототехніки, мікропроцесорної техніки, програмування та використання їх у науково-пізнавальній діяльності;
  • узагальнення, аналіз та презентація результатів власної науково-дослідницької діяльності студентів у ході підготовки публікацій, доповідей на наукових конференціях та семінарах;
  • активізація творчих здібностей студентів при написанні наукових робіт, що визначає готовність до створення принципово нових ідей на базі якісної технічної освіти;
  • накопичення студентами знань технічних, фізичних та математичних наук, безперервне підвищення їх інтелектуального рівня шляхом самоосвіти;
  • забезпечення сприятливих умов для розвитку та організації дозвілля студентів, їх інтелектуального та культурного розвитку в студентському середовищі КПІ ім. Ігоря Сікорського;
  • підготовка студентської молоді до самостійної наукової діяльності.

DSC 3260 1

DSC 3269 1

DSC 3295 1

DSC 3302 1

Приблизний перелік тем занять

  1. Вступ до електроніки.
  2. Знайомство з середовищем розробки програм Arduino IDE.
  3. Пояснення основ програмування: змінні, цикли, умови, оператори, функції і т.п.
  4. Підключення різноманітних органів керування: потенціометри, джойстики, енкодери, клавіатури і т.п.
  5. Підключення різноманітних датчиків до плати Arduino: датчик освітленості, ультразвуковий датчик, оптичний датчик і т.п.
  6. Робота із сервоприводами та кроковими двигунами. Створення і керування двохосьовим маніпулятором.
  7. Розробка програми для керування роботизованою рукою за допомогою потенціометрів та джойстиків.
  8. Робота із двигунами постійного струму
  9. Розробка програми для забезпечення руху робота-автомобіля Elegoo Smart Robot Car (при цьому робот рухається виключно по жорсткому алгоритму без можливості управління).
  10. Розробка програми для забезпечення можливості робота-автомобіля Elegoo Smart Robot Car огинати перешкоди з використанням ультразвукового далекоміра.
  11. Розробка програми для забезпечення руху робота-автомобіля Elegoo Smart Robot Car вздовж заданої напрямної лінії з використанням інфрачервоного датчика (line tracking sensor).
  12. Розробка програми для дистанційного керування рухом робота-автомобіля Elegoo Smart Robot Car за допомого інфрачервоного пульта та приймача.
  13. Підключення різноманітних модулів бездротового зв’язку до Arduino: Bluetooth, WI-FI, радіомодуль nRF24L01.
  14. Розробка програми для керування рухом робота-автомобіля Elegoo Smart Robot Car за допомогою телефона з використанням Bluetooth.
  15. Розробка джойстика (в основі якого використовується Arduino Nano) для керування Elegoo Smart Robot Car за допомогою радіомодуля nRF24L01.
  16. Підключення камери до Arduino і передача зображення.
  17. Розробка робота-автомобіля з дистанційним керуванням та передачею зображення на пульт користувача.
  18. Розробка конструкції людиноподібного робота.
  19. Програмування різних функцій людиноподібного робота.

Додатково видаються завдання (для команди розробників) на розробку власної конструкції та програми для керування роботом-автомобілем, розробку робота-павука (гексапод), розробку робота-балансира, розробку робота-маніпулятора і багато-багато інших.

В кожне завдання включається створення власної конструкції робота в САПР SolidWorks. Окремі деталі роздруковуються на 3D-принтері, після чого всі вузли складаються, підключаються необхідні електронні модулі і створюється програма для керування роботом. Вимоги до того, що повинен робити робот та до способів керування ним, для кожної команди є індивідуальними, що дозволяє використовуючи одну й ту ж конструкцію робота отримувати різні й цікаві результати.

АСНК КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021