Чемерис Д. Промисловий тепловізор

Даний дипломний проект освітнього рівню бакалавр являє собою розробку промислового тепловізора, для його використання при проведенні неруйнівного контролю на виробництві. У дипломному проекті проводиться дослідження вже існуючих технологій, проводиться вибір детектора інфрачервоного випромінювання, з оглядом на умови використання тепловізора, розробка оптичної схеми та електричного тракту для роботи з детектором інфрачервоного випромінювання. Завданням дипломного проекту є розробка та розрахунок параметрів тепловізора, складання схеми електричної принципової, складання схеми функціональної та  опис принципу роботи схеми. В дипломному проекті приведені розрахунки детектора інфрачервоного випромінювання, розрахунок параметрів тепловізора. В графічній частині проекту представлена схема оптична, схема електрична принципова і складальне креслення, а також схема функціональна. Розроблені креслення деталей схеми оптичної.

Керівник: ст.вик., к.т.н. Муравйов О.В.

Повний текст проекту (.pdf)

Повний перелік дипломних робіт

Список використаної літератури

1. A. Rogalski, History of infrared detectors/ A. Rogalski // OPTO−ELECTRONICS REVIEW – vol. 20(3). -2012, - c. 279–308.
  2. Топильский В.Б. Схемотехника аналого-цифровых преобразователей : [учебное пособие] - М : Техносфера, 2014. -286 с. : ил. - (Мир электроники )
  3. Тягур В.М. Пассивная оптическая атермализация инфракрасного трехлинзового ахромата / В.М. Тягур, О.К. Кучеренко, А.В. Муравьев // Оптический журнал. – 2014. – том 81. – № 4. – С. 42-47.
  4. Федорков Б.Г., Телец В.А. Микросхемы ЦАП и АЦП: функционирование, параметры, применене. – М.: Энергоатомиздат. 1990. – 320 с.: ил.
  5. Муравьёв А.В. Термостабилизация качества изображения оптической системы термографа / А.В. Муравьёв, Е.А. Назарчук // Вісник інженерної академії України. – 2016. – вип. №4. – С. 195-199.
  6. Ф. Ф. Сизов Ик-фотоэлектроника: фотонные или тепловые детекторы? перспективы / Ф. Ф. Сизов // Sensor Electronics and Мicrosystem Technologies 2015 – T. 12, № 1
  7. В. В. Коротаев, Г .С. Мельников, С. В. Михеев, В. М. Самков, Ю. И. Солдатов. Основы тепловидения – СПб: НИУ ИТМО,2012 – 122 стр.
  8. Муравьёв А. В. Пассивная атермализация оптической системы медицинского термографа / А. В. Муравьёв // TRENDS OF MODERN SCIENCE. – vol. 15. – 2018. – pp. 88-91.
  9. Окатов М.А., Антонов Э.А., Байгожин А. и др. Справочник технологаоптика. 2-е изд., перераб. и доп. Санкт-Петербург, Политехника, 2004, 679 с.
  10. Кучеренко О. К. Ахроматизація та атермалізація об’єктивів інфрачервоної техніки / О. К. Кучеренко, О. В. Муравйов, В. М. Тягур // Наукові вісті НТУУ «КПІ». – 2012. – вип. №5. – С. 114-117.
  11. Муравйов О.В. Компенсація терморозфокусування оптичної системи тепловізора та перспективи його використання в медичній діагностиці / О.В. Муравйов, О.О. Назарчук // Вісник інженерної академії України. – 2017. – вип. №1. – С. 124-131.
  12. Сокольский М.М. Допуски и качество оптического изображения. Ленинград, Машиностроение, 1989, 221 с.
  13. Муравьёв А. В. Пассивная термостабилизация оптической системы тепловизора и перспективы его применения в медицинской диагностике / А. В. Муравьёв // Приборостроение – 2017: материалы 10-й Международной научно-технической конференции. – Минск, Белоруссия, 2017. – С. 385-387.
  14. Мальцев М.Д. Расчет допусков на оптические детали. Москва, Машиностроение, 1974, 168 с
  15. Муравьёв А. В. Композиции атермализованных трехкомпонентных инфракрасных объективов / А. В. Муравьёв, О. К. Кучеренко // Наука и техника. – 2015. – №4. – С. 32 – 37.
  16. Tyagur V. M. Passive optical athermalization of an IR three-lens achromat / V. M. Tyagur, O. K. Kucherenko and A. V. Murav’ev // Journal of Optical Technology. — vol. 81 (4). — 2014. — pp. 199–203.
  17. Кучеренко О.К. Вплив температури на абераційні властивості ІЧ-об’єктивів / О.К. Кучеренко, О.В. Муравйов, Д.О. Остапенко. // Наукові вісті НТУУ ”КПІ”. – 2013. – № 1. – С. 99-105.