Живкович А. Прилад для безконтактного вимірювання температури

Метою дипломного проєкту є розробка приладу безконтактного вимірювання температури з додатковими функціями та мобільним додатком, що може використовуватися як на виробництві, так і у побуті.

У межах даного проєкту було досліджено теоретичні основи безконтактного вимірювання температури, спроєктовано прилад дистанційного вимірювання температурних показників радіаційного типу, змодельована та розрахована оптична система приладу, здійснено підбір комплектуючих, розроблено принципову електричну схему, складальний кресленик та мобільний додаток для зручного управління приладом.

Робота викладена на 61 сторінці (без додатків), містить 7 таблиць, 36 рисунків, 4 графічних креслення та 19 літературних джерел.

Ключові слова: безконтактне вимірювання температури, пірометрія, пірометри часткового випромінювання, пірометри спектрального випромінювання, пірометри сумарного випромінювання, радіаційна температура, колірна температура, яскравісна температура, оптична система

Керівник: старший викладач, к.т.н. Муравйов О.В.

Повний текст проекту (.pdf)

Повний перелік дипломних робіт

Список використаної літератури

1. Галаган Р.М. Модель восстановления серии изображений из смазанного изображения для решения задачи высокоточного измерения диаметра и температуры излучающих объектов / Р.М. Галаган, А.В. Муравьёв, А.С. Томашук // Теоретичні та прикладні аспекти радіотехніки, приладобудування і комп’ютерних технологій (матеріали IV Міжнародної науково-технічної конференції), 2019. – С. 169-171.
2. Дерев’янко О.А. Автоматика для запобігання вибухам і пожежам: посіб. / О.А. Дерев’янко та інш. – Харків: АЦЗУ, 2006. – 279 с.
3. Поскачей А.А. Оптико-электронные системы измерения температуры / А.А. Поскачей, Е.П. Чубаров. – М.: Энергоатомиздат, 1988. – 246 с.
4. Неделько А.Ю. Преимущества и недостатки бесконтактного измерения температуры [Текст] / А.Ю. Неделько // Химическое и нефтегазовое машиностроение. – 2005. – N 7. – С. 29-30.
5. Законы теплового излучения [Електронний ресурс] / Теплонадзор. – Режим доступу:  https://teplonadzor.ru/laws/.
6. Стадник В.Й. Оптика: навч. посібн. – Львів: Видавничий центр ЛНУ ім. Івана Франка, 2008. – 360 с.
7. Бабич О.О. Визначення безконтактних методів вимірювання температури нагрітих тіл / О.О. Бабич, Н.М. Александрова // Системи озброєння і військова техніка. – 2011. – № 1. – С. 69-71.
8. Назаренко Л.А. Фізичні основи джерел світла: навч. посіб. – Харків: ХНАМГ, 2009. – 206 с.
9. Брао І. Аналіз проблематики та перспективних напрямів розвитку безконтактної термометрії [Текст] / І. Брао // Вимірювальна техніка та метрологія. – 2014. – Вип. 75. – С. 40-44.
10. Скорик Б.И. К вопросу применения бесконтактных методов измерения температуры нагретых тел / Б.И. Скорик, А.В. Гейко // Системи оброб. інформації. – 2007. – Вип. 9. – С. 129-132.
11. Андреев А.Н. Оптические измерения / А.Н. Андреев, Е.В. Гаврилов,. Г.Г. Ишанин и др.: Учеб. пособие. – М.: Университетская книга: Логос,                  2012. – 416 с.
12. Дембовский В.В. Технологические измерения и приборы в металлургии: учебное пособие. – СПб.: СЗТУ, 2004. – 70 с.
13. Поліщук В.М. Фотометрія: конспект лекцій / В.М. Поліщук. – Харків: ХНАМГ, 2008. – 147 с.
14. Чистофорова Н.В. Технические измерения и приборы. Часть 1. Измерение теплоэнергетических параметров: учеб. пособ. / Н.В. Чистофорова, А.Г. Колмогоров. – Ангарск, АГТА, 2008. – 200 с.
15. Фрунзе А.В. Пирометры спектрального отношения: преимущества, недостатки и пути их устранения / А.В. Фрунзе // Фотоника, 2009. – № 4 – С.32-37.
16. Протасов А.Г. Многоканальный стенд для контроля температуры / А.Г.  Протасов // Вісник НТУУ “КПІ”. Серія ПРИЛАДОБУДУВАННЯ,                  2015. – № 49(1) . – С. 61-68.
17. Protasov A. Application of FEMLAB Software for Simulation of the Thermal Method for Nondestructive Testing. / A. Protasov //American Society for Engineering Education. Annual conference and Exposition. Austin, Texas, USA. June 14-17 2009, pp. 182-191.
18. Морозов М.А. Современная лазерная дальнометрия / М.А. Морозов, А.В. Муравьёв // Новые направления развития приборостроения: материалы 9-й международной научнотехнической конференции молодых ученых и студентов, 20-22 апреля. – Минск, Беларусь, 2016. – С. 38.
19. Муравьёв А.В. Основные тенденции, проблемы и перспективы развития дисплейной наноэлектроники / А.В. Муравьёв // Неруйнівний контроль в контексті асоційованого членства України в Європейському союзі: матеріали 2-гої науково-технічної конференції з міжнародною участю. – Польща, Люблін, 2018. – С. 10-11.