Новітні системи та технології: навчальний посібник

Широке використання комп’ютерної техніки створює нові умови для розвитку компютерно-інтегрованих систем неруйнівного контролю та технічної (КІС НКТД), що дає змогу автоматизувати процес контролю та діагностики, підвищити вірогідність контролю за рахунок виключення або зведення до мінімуму ролі оператора у прийнятті рішень, застосування більш потужних методів цифрового оброблення інформаційних сигналів, статистичних методів опрацювання експериментальних даних. Навчальний посібник присвячено питанням побудови новітніх автоматизованих КІС НКТД та технології опрацювання інформаційних сигналів в них та приведено приклади побудови таких систем. Приведено довідковий матеріал для ознайомлення та розуміння процесів. Даний посібник призначений для здобувачів ступеня магістр спеціальності «Автоматизація і комп’ютерно-інтегровані технології» та споріднених спеціальностей, а також наукових та інженерно-технічних працівників, фахівців, які займаються розробленням комп’ютерно-інтегрованих систем та технологій у галузі приладобудування з метою реалізації неруйнівного контролю та діагностики об’єктів.

Новітні системи та технології. Частина І. Загальні питання побудови та опрацювання даних в комп’ютерно-інтегрованих системах НКТД [Електронний ресурс] : навчальний посібник для здобувачів ступеня магістра за освітньою програмою «Комп'ютерно-інтегровані системи та технології в приладобудуванні» спеціальності 151 Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології / Ю. В. Куц, Ю. Ю. Лисенко, А. С. Момот; КПІ ім. Ігоря Сікорського. – Електронні текстові дані (1 файл: 2,59 Мбайт). – Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2022. – 123 с.
перейти

Список рекомендованої і використаної літератури

1. Теоретичні основи інформаційно-вимірювальних систем: Підручник / В.П. Бабак, С.В. Бабак, В.С. Єременко та ін.; під ред. чл.-кор. НАН України В.П. Бабака / – Київ: Ун-т новітніх технологій, 2017. – 496 с.
2. Білокур І.П. Основи дефектоскопії: Підручник. – Київ: „Азимут-Україна”, 2004.– 496 с.
3. Основи ультразвукового неруйнівного контролю: Підручник/ В.К. Цапенко, Ю.В.Куц. –К.: НТТУ «КПІ», 2010, 448 с.
4. Статистичний аналіз даних вимірювань: Навч. посіб / Єременко В.С., Куц Ю.В., Мокійчук В.М., Самойліченко О.В. – Київ: НАУ, 2015.– 321 с.
5. Куц Ю.В., Щербак Л.М. Статистична фазометрія. – Тернопіль: ТДТУ ім. І. Пулюя. –2009. –383 с.
6. Моделі та міри у вимірюваннях: монографія / В.П. Бабак, В.С. Єременко, Ю.В. Куц, М.В. Мислович, Л.М. Щербак ; Національна академія наук України, Інститут технічної теплофізики. - Київ : Наукова думка, 2019. - 205 с.
7. Інтелектуальний аналіз даних: навчальний посібник / укладачі: Я.М. Дрінь, І.В. Малик, Ю.А. Літвінчук // ЧНУ імені Ю. Федьковича, 2020. - 95 с.
8. Mardia K.V. Directional Distributions. Encyclopedia of Statistical Sciences / K. V. Mardia // John Wiley & Sons, Inc., 2006.–441 с.
9. Маєвський С.М., Сєрий К.М. Координатна реєстрація інформації в дефектоскопії. Серія Фізичні методи та засоби контролю середовищ, матеріалів та виробів. –Львів. Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України., 2011 р. –116 с.
10. Маєвський С.М. Основи побудови систем аналізу сигналів у неруйнівному контролі: Навч. посібник / С.М. Маєвський, В.П. Бабак, Л.М.
Щербак. – К.: Либідь, 1993. – 200 с.
11. Орнатский П.П. Теоретические основы информационно-измерительной техники. –К.: Вища школа, 1983. –455 с
12. Термінологічний словник з неруйнуючого контролю: Довідковий посібник / Упоряд. І.П. Білокур, О.С. Боровіков, В.В. Лубяний, А.М., Овсянкін, В.М. Прохоренко, В.В. Черняк. – К.: ІСДО, 1995. – 228 с.
13. Burgos D.A. Emerging Design Solutions in Structural Health Monitoring Systems / D.A. Burgos, L.E. Mujica and J. Rodellar // IGI Global's InfoSci, 2015 – 337 pp.
14. ДСТУ 3021-95. Випробування і контроль якості продукції. Терміни та визначення / Нац. стандарт України. – Вид. офіц. – [чинний від 1996-01-01]. – Київ: ДП «УкрНДНЦ», 1995. – 69 с.
15. Галаган Р.М. Теоретичні основи ультразвукового неруйнівного контролю: підручник / Р. М. Галаган. – Київ: КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2019. – 263 с.
16. Lysenko, I., Eremenko, V., Kuts, Y., Protasov, A. and Uchanin, V., 2020, "Advanced Signal Processing Methods for Inspection of Aircraft Construction Materials." Transactions on Aerospace Research. 259(2). pp. 27-35.
17. Застосування фазових характеристик сигналу в автоматизованій вихрострумовій дефектокопії / М. О. Редька, Ю. В. Куц, Є. В. Шаповалов, В. М. Учанін, Ю. Ю. Лисенко, О. Д. Близнюк // Технічна діагностика і неруйнівний контроль. – 2022. – No1. – C. 45-53.
18. Mei, Z.; Kuts, Y.; Kochan, O.; Lysenko, I.; Levchenko, O.; Vlakh-Vyhrynovska, H. Using Signal Phase in Computerized Systems of Non-destructive Testing. Meas. Sci. Rev. 2022, 22, 32–43.
19. Дослідження коливального режиму в системах автоматизованого імпульсного вихрострумового контролю / Ю. Ю. Лисенко, Ю. В. Куц, В. М. Учанін, В. Ф. Петрик // Відбір і обробка інформації. – 2021. – 49(125). – С. 9-18