на основі повної загальної середньої освіти (ПСЗО)
на основі диплому молодшого спеціаліста/бакалавра (НРК5)
Інформація для вступників на 1 курс на навчання для здобуття ступеня бакалавра по спеціальності G7 "Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка", за освітньою програмою підготовки «Комп’ютерно-інтегровані системи та технології в приладобудуванні». Навчання протягом 3-х років 10 місяців (ПЗСО) та протягом 2-х років 10 місяців (НРК5).
Інформація для вступників на 1 курс (колишній 5 курс) на навчання для здобуття ступеня магістра по спеціальності G7 "Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка":
за освітньо-професійною програмою підготовки «Комп’ютерно-інтегровані системи та технології в приладобудуванні» (навчання протягом 1 року та 5 місяців);
за освітньо-науковою програмою підготовки «Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології» (навчання протягом 1 року 10 місяців).
Проєкт Ajax Next запрошує всіх охочих на серію практичних майстер-класів із мікроконтролерами STM32! Це чудова можливість отримати реальний досвід роботи з сучасними технологіями, навчитися налаштовувати основні модулі та отримати знання від досвідченого інструктора.
Якщо ви хочете прокачати свої інженерні навички та працювати з актуальними технологіями – приєднуйтесь! 🚀
Тематика занять та розклад:
12.04.2025 (субота), 10:00 – Швидкий старт з STM32
Основи роботи з мікроконтролерами STM32, середовище розробки, написання першої програми. форма реєстрації
19.04.2025 (субота), 10:00 – Робота з UART/STM32
Налаштування та передача даних через інтерфейс UART. форма реєстрації
26.04.2025 (субота), 10:00 – Робота з перериваннями EXTI/STM32
Використання зовнішніх переривань для обробки подій. форма реєстрації
03.05.2025 (субота), 10:00 – Робота з таймерами STM32
Налаштування таймерів для генерації переривань та ШІМ-сигналів. форма реєстрації
10.05.2025 (субота), 10:00 – Робота з ADC/STM32
Аналого-цифрове перетворення: принципи та практичні кейси. форма реєстрації
17.05.2025 (субота), 10:00 – Робота з DMA/STM32
Прискорення обробки даних за допомогою прямого доступу до пам’яті. форма реєстрації
Місце проведення: KAI-AJAX LAB, корп 3, ауд. 108-109, ДУ "Київський авіаційний університет" Час: Початок кожного заняття о 10:00
Кількість місць обмежена.
Не пропустіть можливість освоїти STM32 та вдосконалити свої навички мікроконтролерного програмування!
Хочеш отримати нагоду розпочати кар'єру інженером? Маємо для тебе цікаву можливість. Ajax Systems в рамках ініціативи Ajax Next анонсує третій набір на Mechanical Internship в партнерстві з КПІ ім. Ігоря Сікорського.
🎓 Старт 4 березня 🎓 Тривалість березень — червень (2 заняття на тиждень) 🎓 Навантаження між заняттями 4-6 годин на тиждень 🎓 Місце проведення - Приладобудівний факультет КПІ
Як все буде відбуватись 👉🏻
Стажування пропонує студентам унікальну можливість розробляти та реалізовувати проєкти у сфері інженерії та конструювання електронних пристроїв. Стажисти працюватимуть над повним циклом створення конструкцій пристроїв, проходячи всі етапи — від проєктування до збирання конструктивних елементів, надрукованих на 3D-принтерах.
Що потрібно для занять 👉🏻
Твої навички та бажання розвиватись в напрямку конструювання. Про весь необхідний для роботи матеріал, обладнання та компоненти подбає Ajax.
Можливості для учасників 👉🏻
удосконалиш свої знання та вміння створювати креслення, 3D-моделі та прототипи, а також опануєш збирання та постобробку конструкцій пристроїв;
отримаєш менторську підтримку та цінні інсайти від розробників інноваційних інженерних рішень у сфері безпеки;
за результатами своєї роботи матимеш можливість працевлаштуватися до Ajax Systems після проходження курсу.
27 січня 2025 року в залі Вченої ради університету відбулася урочиста церемонія вручення дипломів випускникам-магістрам.
На свято завітали декан факультету, завідувачі кафедр, викладачі та почесні гості, щоб привітати випускників із цією знаковою подією.
Щиро вітаємо наших магістрів із успішним завершенням навчання! Бажаємо кожному нових професійних звершень, натхнення, сміливих рішень та реалізації найамбітніших планів!
Нехай здобуті знання та досвід стануть надійною основою для майбутніх досягнень!
Під час зимових канікул в рамках Інженерної школи KPISchool на приладобудівному факультеті КПІ ім. Ігоря Сікорського за підтримки компанії Ajax Systems для учнів 10-11 класів було проведено серію майстер-класів "Створи свого робота: від нуля до профі за 4 дні". Заняття були проведені у грудні 2024 та січні 2025. Під час участі в майстер-класах школярі отримали унікальну можливість познайомитися із сучасними технологіями проєктування, прототипування та програмування.
Першим кроком створення роботу було розроблення його 3D моделі робота в системі автоматизованого проєктування SolidWorks. Під керівництвом досвідчених викладачів приладобудівного факультету учасники познайомились з основами геометричного проєктування, навчилися працювати з компонентами, задавати розміри та об’єднувати їх у функціональну конструкцію. У співпраці з представниками Ajax Systems учасники майстер-класів ознайомились з основами 3D друку, а саме навчились задавати робочі параметри 3D-принтера, готувати створену модель до друку та матеріалізовувати цифрові моделі. Використовуючи надруковані деталі та базовий набір Arduino школярі отримали конструкцію розробленого роботу. На останньому кроці завдяки розробленим ними програмам керування надали «життя» своїм проектам. Цей захід став чудовим прикладом того, як сучасна освіта може бути інтерактивною, цікавою та корисною. Школярі не лише здобули нові знання, але й відчули натхнення для майбутніх технічних проєктів. Вони побачили, як їхні ідеї можуть перетворитися на реальність завдяки сучасним технологіям.
З 16 по 20 грудня 2024 року асистентка кафедри автоматизації та систем неруйнівного контролю Драчук Олеся Олександрівна взяла участь у стажуванні в Технічному університеті Гданська (Gdansk University of Technology) за програмою Study Visit Gdansk Tech, організованою в рамках проекту NAWA.
Під час стажування Олеся Олександрівна відвідала:
кафедру геотехнічного та гідравлічного інженерії (Department of Geotechnical and Hydraulic Engineering),
факультет цивільної та екологічної інженерії (Faculty of Civil and Environmental Engineering),
факультет електротехніки та управління (Faculty of Electrical and Control Engineering).
Учасниця ознайомилася з навчальними та науковими процесами університету, сучасними лабораторіями та інноваційними підходами до викладання й проведення досліджень. Окрім того, вона мала змогу поспілкуватися з провідними фахівцями й дізнатися про їхній досвід реалізації дослідницьких проектів у різних галузях.
Це стажування стало частиною заходів, організованих у межах проекту NAWA, який спільно реалізується університетами-партнерами альянсу ENHANCE. Програма створює чудові можливості для професійного розвитку молодих науковців і студентів, сприяючи їхньому зростанню та міжнародній співпраці.
Компанія Ajax Systems в рамках навчальної ініціативи «Ajax Next» та договору про співпрацю з КПІ ім. Ігоря Сікорського забезпечила оснащення сучасним обладнанням навчальної лабораторії 3D Mechanical Prototyping Lab кафедри автоматизації та систем неруйнівного контролю (АСНК) приладобудівного факультету (ПБФ).
Завдяки новому обладнанню студенти отримали можливість набуття практичних навичок з прототипування при реалізації своїх проєктів.
На базі новоствореної лабораторії за підтримки Ajax Systems проводиться стажування студентів з курсу «Mechanical Engineering». Протягом програми студенти вивчають принципи проектування конструкцій, матеріалознавство, механічні пристрої автоматизованих систем, технології обробки матеріалів, методи прототипування тощо. Ментори компанії допомагають з роботою над власними проєктами та вдосконаленням практичних навичок.
30 серпня 2024 року, у межах університетського свята "Дня першокурсника", відбулася традиційна зустріч студентів першокурсників з керівництвом факультету та викладачами кафедри.
Цей захід надав студентам чудову нагоду познайомитися з викладацьким складом, дізнатися про основні правила поведінки та внутрішнього розпорядку. Також було організовано обмін контактами для полегшення подальшої комунікації, вирішено ряд організаційних питань, пов’язаних із навчальним процесом.
Викладачі були раді зустрітися з новими студентами і висловили сподівання на плідне навчання та успішну наукову діяльність упродовж року!
з отриманням академічної стипендії Верховної Ради України
на навчальний рік 2024/2025 !
Щиро вітаємо та зичимо нових творчих успіхів!
На фото: студентка Довбиш І.О. під час стажування за програмою Mitacs Globalink Research Internship (академічна мобільність) в Університеті Лейкгед (Lakehaed University), Канада, літо 2024
22-23 травня 2024 року в аудиторії 170 першого корпусу відбулись перші змагання «KPI Robotics Challenge» у категоріях «Лабіринт» та «Robot Car Racing». Змагання були організовані за ініціативою керівника гуртка інженерного спрямування «Робототехніка та автоматизація», викладача кафедри АСНК, к.т.н., доцента Галагана Романа Михайловича.
У змаганнях взяло участь понад 10 учасників, які виступали як у складі команд, так і окремо. На жаль, деякі фактори не дозволили приїхати усім учасникам та командам, проте сподіваємось, що наступного разу усім бажаючим вдасться це зробити.
Переможцями в категорії «Лабіринт» стала команда, у складі якої виступали студенти третього курсу групи ПО-11: Бірюк Нікіта, Петренко Євгеній, Малютенко Максим, Судницин Дмитро. Запрограмований ними робот подолав найбільшу в лабіринті, але не зміг виїхати із нього. Тож, є ще над чим працювати. Відзначимо, що ця категорія виявилась у цьому році складною для усіх учасників, оскільки робот жодної із команд так і не подолав лабіринту. Тому для учасників наступних змагань є хороший стимул підготуватись, щоб стати першими, чий робот повністю проїде лабіринт.
Переможцем «Robot Car Racing» став член гуртка «Робототехніка та автоматизація», студент першого курсу групи ПО-31 Кіріс Ярослав, який створив застосунок для смартфону, який дозволяє керувати роботом-автомобілем через Bluetooth, та розробив свій цікавий алгоритм керування.
Вітаємо усіх переможців та інших учасників змагань. Також дякуємо усім присутнім та вболівальникам за чудову атмосферу, яка була створена.
Цього року змагання проводились серед студентів приладобудівного факультету, проте наступні змагання планується зробити загальними для КПІ ім. Ігоря Сікорського та інших університетів.
Цікаве інтерв'ю зі студенткою 3го курсу нашої кафедри Іванною Довбиш - говорили про вступ, перспективи вступу на факультет, навчання на кафедрі, можилвсоті для студентів тощо.
31 жовтня 2023 року студенти 3 та 4 курсів приладобудівного факультету мали можливість взяти участь в цікавому майстер-класі з паяння. Організатором заходу виступив викладач кафедри АСНК Повшенко Олександр Анатолійович, який має великий досвід у паянні мікросхем та викладає дисципліни "Основи робототехніки та програмування роботів" та "Комп'ютерне проєктування електронних схем".
Перед проведенням майстер-класу було здійснено опитування серед студентів, і 95% опитаних виявили високий інтерес до участі в такому заході.
На початку майстер-класу викладач Повшенко О.А. детально розповів про техніку паяння електронних компонентів у сучасних схемах, розглянув необхідні інструменти та деталі, які можуть знадобитись для успішного паяння. Крім того, викладач продемонстрував всі процеси через камеру на смартфони студентів, щоб кожен міг бачити все з першої особи та в реальному часі отримувати відповіді на свої запитання. У другій частині майстер-класу студенти мали можливість власноруч виконувати паяння та вправлятися в техніках, про які розповідав викладач.
Захід виявився не лише корисним, а й веселим. Маємо надію, щоб такі заходи будуть проводитися й надалі, щоб всі учасники отримували унікальні знання та корисні навички.
Дії викладача та студентів під час занять за сигналом “Повітряна тривога”:
Під час дистанційного навчання викладач нагадує порядок дій у випадку отримання сигналу “Повітряна тривога”:
вимкнути у разі необхідності обладнання, прилади, комп’ютери тощо;
організовано, без метушні пройти до найближчого укриття;
в укритті виконувати вимоги коменданта укриття;
всі, хто в укритті, зобов’язані дотримуватись тиші і правил поведінки в ньому.
У разі отримання сигналу “Повітряна тривога” керівник заняття негайно припиняє заняття і рекомендує студентам рухатись у найближчі укриття за місцем перебування.
Після завершення небезпеки, а саме з отриманням сигналу “Відбій повітряної тривоги”:
викладач продовжує заняття (якщо необхідний для повернення до місця занять час не перевищує визначені терміни розкладом занять).
у разі недостатнього часу для повернення в аудиторію викладач після виходу із укриття визначає порядок подальших дій і завершує заняття.
Пропонуємо взяти участь у ХXІІІI Міжнародній науково-технічній конференції “Приладобудування: стан і перспективи - 2025”, яка відбудеться в Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” з 13 по 14 травня 2025 року. В умовах наявної військової агресії рф проти суверенної України конференція відбудеться в online-режимі за допомогою застосунків відеозв'язку!
Секції конференції:
Комп’ютерно-інтегровані технології та системи навігації і керування
Оптичні та оптико-електронні прилади і системи. Фотоніка
Комп’ютерно-інтегровані технології виробництва приладів
Прилади систем автоматизації
Аналітичне та екологічне приладобудування
Інформаційно-вимірювальна техніка та технології біомедичних досліджень
Неруйнівний контроль, технічна та медична діагностика, підготовка фахівців галузі
Енергозбереження, енергоефективність. Інформаційно-вимірювальні технології обліку енергоносіїв
Метрологічні аспекти вимірювання маси
Автоматизація експериментальних досліджень
Метрологія та інформаційно-вимірювальні технології
Запрошуємо всіх професіоналів з НК з усього світу подавати заявки на участь у Панамериканській конференції з НК 2025 року. Програма включатиме виступи провідних дослідників, техніків, компаній і організацій, які продемонструють новітні технології, тенденції, інструменти та методики для спільноти неруйнівного контролю в Канаді та світі.
VIII Панамериканська конференція з неруйнівного контролю (PANNDT) відбудеться в Fallsview Casino Resort у Ніагара-Фоллс, Онтаріо (Канада) з 9 по 12 червня 2025 року. Виставкова зона матиме понад 100 стендів. Технічна програма конференції надасть найновіші розробки в методиках, інструментах та тенденціях неруйнівного контролю. Ця важлива конференція є обов'язковою подією для персоналу з інспекції, контролю якості, виробництва та неруйнівного контролю. Конференція організована Канадським інститутом неруйнівного контролю (CINDE).
Ми вітаємо подання матеріалів на всі теми, пов'язані з неруйнівним контролем та інспекцією: