Наумко Ю.Ю. Автоматизована система створення будинків

У данному дипломному проєкті розглянуто розробку та впровадження автоматизованої системи створення будинків, яка поєднує сучасні технології автоматизації та будівництва для підвищення ефективності, точності та швидкості будівельних процесів. Впровадження робототехніки для виконання будівельних робіт та застосування інноваційних матеріалів, що сприяють зменшенню витрат та часу на будівництво. У ході дослідження було проведено аналіз існуючих технологій та методів автоматизації в будівництві, розроблено 3-D модель автоматизованої системи.
Перший розділ дипломного проєкту присвячений ознайомленю з використанням 3-D принтерів у будівництві та історії розвитку цієї технології. Розглянуто актуальність теми, переваги та недоліки використання автоматизованої системи в будівництві.
Другий розділ дипломного проєкту присвячений обґрунтуванню технологічного процесу та аналізу роботи 3-D принтеру. Порівняння середовищ 3-D моделювання, в якому буде розроблятись креслення “Автоматизованої системи створення будинків”.
Третій розділ дипломного проєкту присвячений основним крокам та процесам створення системи, включаючи вибір технологій, проєктування архітектури та розробку програмного забезпечення. Також у цьому розділі аналізуються можливі труднощі та вирішення проблем.
Четвертий розділ дипломного проєкту включає тестування, оптимізацію та оцінку ефективності системи створення будинків. Розглядаються результати тестування, виправлення недоліків та заходи для покращення ефективності. Проводиться оцінка продуктивності і економічної ефективності, а також надаються пропозиції щодо подальшого розвитку проєкту.

Керівник: к.т.н., доцент Гришанова І.А.

Повний текст проєкту (.pdf)

Повний перелік дипломних проєктів та робіт

Список використаної літератури

1. Wu, P., Wang, J., & Wang, X. "A Critical Review of the Use of 3-D Printing in the Construction Industry". Automation in Construction, 68, 2016.
2. Ghaffar, S. H., Corker, J., & Fan, M. "Additive Manufacturing Technology and Its Implementation in Construction as an Eco-Innovative Solution". Automation in Construction, 93, 2018.
3. Lim, S., Buswell, R. A., Le, T. T., Austin, S. A., Gibb, A. G., & Thorpe, T. "Developments in Construction-scale Additive Manufacturing Processes". Automation in Construction, 21, 2012.
4. Perrot, A., Rangeard, D., & Pierre, A. "Structural Built-up of Cement-based Materials Used for 3D-Printing". Cement and Concrete Research, 112, 2018.
5. "3D Printing in Construction: State-of-the-art and Future Perspectives". Proceedings of the 34th International Symposium on Automation and Robotics in Construction (ISARC), 2017.
6. "Construction 3D Printing Market Size, Share & Trends Analysis Report by Construction Method (Extrusion, Powder Bonding), By Material Type (Concrete, Metal), By End-use (Building, Infrastructure), By Region, And Segment Forecasts, 2021 - 2028". Grand View Research, 2021.
7. All3DP. "3D Printing in Construction: How It’s Being Used in 2023".
8. Construction Dive. "The Future of Construction: 3D Printing in 2023".
9. "Автоматизація в будівництві: сучасний стан та перспективи розвитку", журнал "Будівництво та інфраструктура".
10. "Інноваційні технології у будівництві", веб-сайт Державного агентства з питань будівництва та житлово-комунального господарства України.
11. "Впровадження 3D-друку в будівництво: від теорії до практики", науково-практичний семінар "Інноваційні технології в будівництві", Київський національний університет будівництва і архітектури.
12. "Цифрові технології в будівництві: поточний стан і перспективи", конференція "Сучасні технології в будівництві", Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут".
13. "Роль Інтернету речей у вдосконаленні будівельних процесів", науково-технічний журнал "Сучасні технології в будівництві".
14. "Будівництво майбутнього: тенденції та інновації", конференція "Інновації в будівництві", Національний університет "Львівська політехніка".
15. "Ефективність використання BIM-технологій у будівництві", дослідницький проєкт Інституту будівництва та архітектури Національної академії наук України.
16. "Автоматизовані системи управління будівельним процесом", науковий журнал "Автоматизація, управління та адміністрування в технічних системах".
17. "Використання інтелектуальних технологій у будівництві", інформаційний портал "Будівельний світ".
18. budinfo.com.ua - сайт, присвячений будівництву та новітнім технологіям у цій галузі.
19. construction.ua - веб-ресурс, де можна знайти актуальні новини та статті про будівництво та інновації.
20. buildingtechnologies.com.ua - сайт, що пропонує інформацію про сучасні будівельні технології та рішення.
21. 1. Муравйов О. В. Сучасний стан та перспективи розвитку адитивних технологій / О. В. Муравйов, Ю. М. Нижник, В. Ф. Петрик, А. Г. Протасов, К. М. Сєрий // Вчені записки ТНУ імені В.І. Вернадського. Серія: технічні науки. – 2021. – Том 32 (71), №5. – С. 114-119.
22. Галаган Р. М. Виявлення дефектів бетонних конструкцій на основі аналізу зображень за допомогою згорткових нейронних мереж / Р. М. Галаган, С. М. Андреєв, В. Ф. Петрик, В. Г. Баженов, Ю. Ю. Лисенко // Вчені записки ТНУ імені В.І. Вернадського. Серія: Технічні науки, Том 34 (73), № 2, с. 1-7, 2023.