Конференція «НК в контексті асоційованого членства України в ЄС», жовтень 2017

2З 24 по 27 жовтня в м. Наленчув, Польща, відбулася 1-ша науково-технічна конференція з міжнародною участю «Неруйнівний контроль в контексті асоційованого членства України в Європейському Союзі – NDT-UA 2017». Організаторами конференції виступили Українське товариство неруйнівного контролю та технічної діагностики (УТНКТД), Навчальний центр з неруйнівного контролю ПП "ДП-ТЕСТ" та кафедра приладів та систем неруйнівного контролю (ПСНК) КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Учасники конференції мали змогу прослухати доповіді з актуальних проблемних питань законодавства та технічних регламентів, стандартизації та сертифікації, вищої освіти та науки в сфері неруйнівного контролю. Від кафедри ПСНК у конференції з пленарними та стендовими доповідями взяли участь завідувач кафедри, професор Протасов А.Г. (доповідь «Шляхи підвищення конкурентоспроможності національних фахівців з неруйнівного контролю на міжнародному ринку праці»), професор Куц Ю.В. (доповідь «Проектування засобів електромагнітного неруйнівного контролю»), асистенти Лашко О.В. (доповідь «Формування екологічного освітнього простору при підготовці фахівців з неруйнівного контролю») та Лисенко Ю.Ю. (доповідь «Використання мультидиференціального перетворювача в імпульсному вихрострумовому неруйнівному контролі»). З матеріалами конференції можна ознайомитись в науково-технічній бiблiотеці ім. Г. І. Денисенка.

Відкриття конференції
Bazhenov
Доповідь зав.каф.ПСНК Протасова А.Г.

В рамках конференції організаторами було заплановано проведення майстер-класів за участю провідних фахівців з наступних питань: європейське технічне законодавство (Александар Скордев, Ph.D., професор, експерт з технічного законодавства ЄС, NDT-аудитор, Р. Болгарія), вища освіта та наука в сфері неруйнівного контролю (Томаш Яніака, MBA, експерт Центрально-Європейської академії з питань навчання та сертифікації, Польща), підготовка випробувальної лабораторії до акредитації згідно стандарту ДСТУ ISO EN 17025 (Марина Лаврєнтєва, провідний аудитор з сертифікації систем управління якістю, генеральний директор «Global Сertifik», Україна), стандартизація та сертифікація в сфері неруйнівного контролю (Світлана Щупак, провідний фахівець з сертифікації персоналу та стандартизації в сфері неруйнівного контролю УТНКТД, Україна).

Майстер-клас Томаша Яніака
Представлення останніх розробок від Olympus
Центральний парк в м. Наленчув
Центральний парк в м. Наленчув

В межах культурної програми для учасників конференції було заплановано екскурсії по красивим і старовинним містам Казимеж-Дольний та Люблін.

Конференція «Неруйнівний контроль в контексті асоційованого членства України в Європейському Союзі – NDT-UA 2017» дала змогу учасникам обговорити нагальні та важливі питання розвитку галузі точки зору техніки та вищої освіти і визначити можливі напрямки співпраці.

Підготувала Лисенко Ю.Ю.

Площа м. Казимеж-Дольний
Bazhenov
Учасники конференції (м. Казимеж-Дольний)