Миргородський О. Дефектоскоп з віддаленою обробкою даних

Актуальність теми

    На сьогоднішній день бездротові технології передачі даних стали невід’ємною частиною нашого життя. Вони знайшли широке застосування серед споживачів як звичайної, так і професійної техніки. Винятком не став і неруйнівний контроль.
    Якщо розглянути існуючі прилади та системи неруйнівного контролю в яких використовується бездротова передача даних то побачимо, що в абсолютній більшості з них такі технології використовуються в якості допоміжних, та не використовуються для передачі необроблених даних про об’єкт контролю.
    В даній роботі бездротові технології використовуються не просто для передачі звітів про стон об’єкта контролю, а за допомогою них організовано «спілкування» сенсору з первинним перетворювачем і блока приймання та обробки інформації. В роботі таким блоком виступає смартфон.
    Смартфон як комплексний пристрій на сьогоднішній час має високі обчислювальні можливості, повний набір найрозповсюдженіших технологій бездротового підключення, а також гнучку програмну оболонку. Саме ці переваги даного типу пристроїв дозволяє використовувати їх в задачах неруйнівного контролю.
    Суть даної роботи полягає в розробці дефектоскопу з бездротовим каналом передачі даних про стан об’єкту контролю на смартфон. Де ці дані буде оброблено та виведено на головний дисплей для винесення рішення про наявність дефектів в контрольованому об’єкті.

Мета та завдання дослідження

Мета дослідження це – створення можливості використання бездротових технологій передачі даних з сучасними методами обробки та представлення інформації у задачах неруйнівного контролю.
Аналіз використання смартфонів при проведенні неруйнівного контролю, як засобу швидкої обробки та структурування отриманих результатів.

Об’єкт дослідження

Об’єкт дослідження – процес ультразвукового неруйнівного контролю.

Предмет дослідження

Предмет дослідження –  методи та засоби передачі та приймання  сигналу від датчика за допомогою бездротових каналів зв’язку та подальшої реконструкції сигналу за допомогою смартфону.

Наукова новизна

•    Розроблено дефектоскоп з використанням сучасних методів прийому та передачі даних з використанням бездротових технологій;
•    В якості блоку прийому та обробки інформації використано систему побудовану на чіпсеті з архітектурою ARM;
•    Реалізовано одночасну обробку даних про стан об’єкту контролю на двох та більше пристроях.

Ключові слова

    Ультразвуковий дефектоскоп, дефектоскоп з bluetooth зв’язком, смартфон, бездротова передача даних, неруйнівний контроль, ультразвук, бездротові мережі.

Керівник: доц. Петрик В.Ф.

Повний текст дисертації (.pdf)

Повний перелік магістерських дисертацій

АСНК КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021