Магістерська дисертація складається зі вступу та 5-ти розділів, висновку та списку використаної літератури. Повний обсяг складає 97 сторінок, в тому числі 32 ілюстрації, 28 таблиць, 15 літературних джерел та 4 додатки.
Актуальність теми: Температуру дуже часто використовують в якості інформаційного параметра для діагностування промислового обладнання, вона характеризує стан цього обладнання. Особливе значення температура має і під час контролю технологічних процесів. Точність дотримання температурного режиму часто визначає не тільки якість виробу, але й стратегічно важливі можливості використання його для конкретних цілей. Серед найбільш поширених приладів, які використовують для вимірювання температури, можна назвати пірометри, що дозволяють отримати значення цього параметра безконтактно в заданій точці. У деяких випадках при діагностуванні промислового обладнання буває недостатньо знати температуру в контрольних точках. Часто виникає потреба в отриманні повної термограми об'єкта. Для цих цілей може бути використаний такий прилад, як тепловізор, який дозволяє візуалізувати розподіл температури на поверхні об'єкта. Однак, в порівнянні з пірометром, тепловізор є складним і, відповідно, дорогим приладом, який не завжди виправдовує свою вартість.
Альтернативою використанню тепловізійної техніки в деяких випадках може стати система комп'ютерної обробки інформації, яка дозволить відновити повну картину температурного поля за даними вимірів в окремих точках масиву. Актуальність даної альтернативи полягає в тому, щоб пірометричний прилад зі своїм програмним забезпеченням міг конкурувати з тепловізійною технікою в точності відтворення термограм. Такий підхід дозволить значно спростити функціональну схему контролюючого приладу.
Також, на даний момент реконструкція теплових полів має багато невирішених питань: вибір оптимального методу реконструкції, визначення оптимальної кількості точок вимірювання температури в залежності від розмірів ОК для реконструкції теплового поля, збільшення точності та швидкості реконструкції.
Мета дослідження: обрати оптимальний метод для реконструкції теплового поля, визначити оптимальну кількість точок вимірювання температури в залежності від розмірів ОК для реконструкції теплового поля, підвищити точність та швидкість реконструкції теплових полів.
Завдання:
- Огляд методів реконструкції та опрацювання теплових полів;
- Аналіз методів інтерполяції;
- Розробка приладу для експериментальних досліджень;
- Розробка комп’ютерних програм та програм оптимізації кількості вимірювань;
- Експериментальні дослідження можливості відновлення теплового поля за результатами окремих вимірювань температури;
- Розробка методики оптимізації кількості точок вимірювання для відновлення теплового поля з заданою похибкою;
- Теоретичне обґрунтування зробленого та висновки.
Об'єкт досліджень – теплове поле об’єкта контролю.
Предмет досліджень – методи реконструкції теплових полів.
Апробація результатів дисертації:
Основні положення та результати роботи доповідались на наступних конференціях: науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих учених «Погляд у майбутнє приладобудування» (м. Київ, 2018р.); конференції підведення підсумків конкурсу-захисту студентських наукових робіт з галузі «Нафтова та газова промисловість» (м. Івано-Франківськ, 2018р.).
Публікації:
- “Комп’ютерна система для сканування та реконструкції теплових полів об’єктів контролю”, Вісник НТУУ “КПІ ім. Ігоря Сікорського”, Серія Приладобудування, вип. 55(1), 2018р.
- “Визначення оптимальної кількості точок теплового поля при його відновленні з заданою похибкою”, 11-та Науково-практична конференція “Погляд у майбутнє приладобудування”, 2018р.
Керівник проф. Протасов А.Г.
Повний текст дисертації (.pdf)
Повний перелік магістерських дисертацій