Пояснювальна записка до магістерської дисертації «Автоматизація вихрострумової дефектоскопії об’єктів зі складною геометрією поверхні»: 80 сторінок, 42 рисунка, 24 таблиці, 20 використаних джерела.
Об’єкт дослідження – процес автоматизованого вихрострумового контролю виробів з металів.
Предмет дослідження – системи автоматизованого вихрострумового контролю виробів зі складною геометрією.
Метою дослідження є розробка проекту роботизованої системи вихрострумового контролю виробів зі складною геометрією поверхні. Методи дослідження – теоретичні дослідження процесу вихрострумового контролю і об’єкта контролю; модельні експерименти з питань опрацювання інформаційних сигналів; моделювання роботи окремих вузлів.
Наукова новизна отриманих результатів:
- За результатами дослідження кінематики маніпулятора виявлено основні похибки позиціонування сканерів у автоматизованих системах вихрострумового контролю і запропоновано методи їх зменшення.
- Запропоновано поєднання вихрострумового контролю і можливостей промислових маніпуляторів, що дозволяє реалізувати вихрострумовий неруйнівний контроль в автоматичному режимі і зменшити на цій основі вплив людського фактору на результати контролю.
Проведено маркетинговий аналіз стартап-проекту щодо впровадження системи автоматизованого вихрострумового контролю для визначення можливості його просування на ринку та можливих напрямів реалізації цього впровадження.
Ключові слова: робот-маніпулятор, вихрострумовий контроль, накладний вихрострумовий перетворювач, похибка позиціонування.
Керівник проф. Куц Ю.В.