Конференція «НК в контексті асоційованого членства України в ЄС», 2019

DSC 5283З 17 по 20 вересня в м. Київ відбулась 3-та науково-технічна конференція з міжнародною участю «Неруйнівний контроль в контексті асоційованого членства України в Європейському Союзі – NDT-UA 2019». Організаторами конференції виступили Українське товариство неруйнівного контролю та технічної діагностики (УТНКТД), Навчальний центр з неруйнівного контролю ПП "ДП-ТЕСТ" та кафедра приладів та систем неруйнівного контролю (ПСНК) КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Учасники конференції мали змогу прослухати доповіді з актуальних нововведень законодавства та технічних регламентів, стандартизації, сертифікації та перспективи розвитку науки в сфері неруйнівного контролю.

У рамках конференції організаторами було заплановано проведення майстер-класів та семінарів за участю провідних фахівців з наступних питань:

• нова редакція ISO 9712,  ISO/TS 25108:2018 "Вимоги до організацій, що займаються навчанням персоналу з НК", перегляд EN 4179 "Аерокосмічна серія. Кваліфікація і атестація персоналу для НК",  ISO 18436, ISO 18490 (Щупак С., провідний фахівець з сертифікації персоналу та стандартизації в сфері неруйнівного контролю УТНКТД, Україна),
  • практичні аспекти організації та проведення внутрішніх аудитів згідно ДСТУ ISO 19011 (Лаврентьєва М.О., генеральний директор ТОВ "Глобал сертифік Дніпро", Україна),
  • Reluminati: новий метод для раннього визначення тріщин втоми (Yaremenko Y., MR Chemie GmbH, Німеччина),
  • використання технологій ФР та TOFD для підвищення продуктивності контролю та вірогідності виявлення неоднорідностей, з використанням обладнання Olympus-IMS (Bodolai Tamas, Olympus Czech Group)
  • цифрові системи Fujifilm (Павлій О., генеральний директор ТОВ НВФ "Діагностичні прилади"),
  • досвід болгарських підприємств в провадженні європейських практик НК (Ангелов С., Алексієв О., Болгарське товариство неруйнівного контролю та дефектоскопії).

Від кафедри ПСНК у конференції з доповідями взяли участь професор Куц Ю.В., Лашко О.В. та Лисенко Ю.Ю. З матеріалами конференції можна буде згодом ознайомитись в науково-технічній бiблiотеці ім. Г. І. Денисенка.

Крім того, на конференції було продемонстровано прототипи нових комп’ютерно-інтегрованих ультразвукових дефектоскопів ТОВ НВФ «Ультракон» та Olympus. Реалізація функціональних можливостей в нових приладах викликала жваве обговорення з боку науковців та провідних фахівців.

DSC 5334 DSC 5619 DSC 5608

Конференція «Неруйнівний контроль в контексті асоційованого членства України в Європейському Союзі – NDT-UA 2019» дала змогу учасникам обговорити важливі питання розвитку галузі неруйнівного контролю, підготовки для неї фахівців та визначити можливі напрямки подальшої співпраці.